MARY ELIZABETH WINSTEAD

Lijepa glumica progovorila o braku s Ewanom McGregorom, ali i tamnoj strani Hollywooda

30.04.2024 u 05:46

Bionic
Reading

Američku glumicu javnost je zapamtila ponajviše kao 'razaračicu' braka Ewana McGregora, s kojim je danas u sretnoj bračnoj zajednici. A upravo s njim Mary Elizabeth Winstead snimila je novu ekranizaciju književnog hita 'Plemeniti gospodin u Moskvi' koja stiže na SkyShowtime

Još je 2006. Mary Elizabeth Winstead bila pozvana na audiciju za film Quentina Tarantina, a svaka mlada glumica u Hollywoodu sanjala je samo jedno - dobiti neku od uloga u filmu 'Otporan na smrt'. Svaka od njih dobila je i specifičan dress code kojeg su se morale pridržavati u trenutku susreta sa slavnim redateljem, a to su bile kratke hlače, majica bez rukava i japanke.

Kako je to izgledalo u 'čekaonici prepuno oskudno odjevenih klonova', otkrila je još 2018. u svojim memoarima Busy Philipps. Među tim djevojkama sjedila je i Mary Elizabeth Winstead te je na kraju dobila ulogu u tom filmu. Kako je priznala, s njim je uvijek voljela raditi i za njega ima samo riječi hvale. No...

Cvijeće za vrt u proljeće Izvor: tportal.hr / Autor: tportal.hr

'Danas to ne bih ni u ludilu napravila. No u to vrijeme bilo je kao ok. Japanke? Može! Bolje otiđi na pedikuru! Može! Nisam uopće dovodila to u pitanje. Tako sam očajnički željela dobiti ulogu', priznala je u najnovijem intervjuu 39-godišnja Mary te žali samo zbog jednog - što se u mladosti nije više zabavljala pokušavajući se probiti u filmskoj industriji.

  • +4
Mary Elizabeth Winstead Izvor: Profimedia / Autor: Supplied by LMK / Landmark / Profimedia

'To nije raketna znanost niti liječimo rak. Snimamo filmove i nisam se trebala osjećati kao da mi je najvažnija stvar u životu bila da tog dana odem na pedikuru.'

U svojoj najnovijoj seriji, adaptaciji hit knjige Amora Towlesa 'Plemeniti gospodin u Moskvi', Mary glumi onu vrstu filmske zvijezde koja nikada nije doživjela takvo prosvjetljenje. Nekoga čija je glumačka karijera bila i uvijek će biti ostavljena na milost i nemilost moćnih muškaraca. U toj seriji dobila je priliku glumiti sa suprugom Ewanom McGregorom, a njihova veza od samih početaka bila je glavna tema svih svjetskih tabloida jer je prozvana 'razaračicom brakova'.

Razaračica brakova

Danas, kada gleda unatrag, kaže da je tek u ranim tridesetima mogla reći svakome što ga ide, a vjerojatno je i to razlog zbog kojeg nije postala jedna od najtraženijih glumica s holivudske A liste, cijelo vrijeme balansirajući između osobnih želja i holivudskih očekivanja. Upravo joj je veza s McGregorom nanijela više štete nego što je donijela koristi, zasjenjujući sve što je do tada stvorila.

'Nikada nisam imala dobar osjećaj za odabir projekata koji donose novac. Jednostavno moj mozak nikada nije tako funkcionirao.'

A Gentleman In Moscow Izvor: Društvene mreže / Autor: Showtime

Winstead nije nepoznato ime u Hollywoodu. Glumom se počela baviti kao dijete u lokalnom kazalištu u Utahu, a potom je počela snimati sapunice u Los Angelesu. Tijekom tinejdžerskih godina glumila je zločinku u Disneyjevoj komediji 'Gimnazija za heroje', a potom je bila kći Brucea Willisa u 'Umri muški'.

Ništa od koketiranja

'Bila sam usamljena. U to doba bilo je zbunjujuće biti mlad i počinjati u ovoj industriji. Često bih otišla na neki sastanak ili audiciju te bi mi, ako nisam bila dovoljno nasmijana ili ne bih dovoljno stidljivo koketirala, rekli da sam hladna. Bilo je to ono - nije koketirala sa mnom, pa mi se nije svidjela.'

Kada bi se dogodio takav scenarij, bila je sklona kriviti samu sebe za to. 'Imala sam samo nekoliko prijateljica koje su bile glumice i nikada nismo razgovarale o tim stvarima. Morate zapravo biti u mogućnosti razgovarati s drugima o nekim stvarima da biste shvatili: 'Oh, čekaj, ovo zapravo nije u redu. Tu nešto ne štima.' U suprotnom misliš da je to normalno, da se moraš pridržavati nečega jer nitko drugi o tome ništa ne govori.'

Govoreći o radu sa suprugom, za kojeg se udala 2022., a godinu ranije rodila je sina Laurieja, kaže da je uistinu uživala snimati s njim.

Ewan McGregor i Mary Elizabeth Winstead Izvor: Društvene mreže / Autor: Youtube

'Znam da postoje parovi koji to ne bi učinili, ali mislim da je, budući da smo se i upoznali radeći zajedno, gluma temelj onoga što volimo jedno kod drugoga. Nikad se nisam toliko zabavljala u nekoj sceni kao kada sam je snimala s Ewanom i mislim da ovakvu priliku nismo mogli propustiti.'